Дитячий день народження вдомаСьогодні можливостей відсвяткувати дитячий день народження безліч. Можна замовити столик в дитячому кафе, де дітей і нагодують смачно і розважать. Або організувати культпохід в цирк або дитячий театр. Якщо день народження припадає на літо, то напрошується ідея проведення пікніка на свіжому повітрі.

Але практика показує, що більшість дітей мріють в день народження запросити своїх друзів до себе додому. І батьки погоджуються на цей варіант, не дивлячись на те, що він більш складний, ніж перераховані вище.

Кілька порад батькам, які вирішили відсвяткувати день народження своєї дитини вдома

Список гостей

Продумайте і узгодьте список гостей з іменинником. Постарайтеся врахувати його побажання. Обов’язково запросіть друзів винуватця свята. Якщо немає можливості запросити всіх гостей — і дорослих, і дітей — відмовтеся від запрошення своїх дорослих друзів і родичів на користь дітей.

Оформлення

Повітряні кульки, вітальні плакати, стінгазети — все це дуже важливо для дитини і прикрасить свято.

Святковий стіл

Обов’язково накривайте столи для дорослих гостей і для дітей окремо. Ідеально — в різних кімнатах. Але дитячий обід повинен проходити під пильним наглядом дорослих.

Дитяче меню дуже відрізняється від дорослого, продумайте його окремо. Треба приготувати легкі і корисні страви — натуральне м’ясо, салати зі свіжих овочів, фруктові десерти. Використовуйте тільки високоякісні та свіжі продукти. Їжі не повинно бути занадто багато, не можна допускати переїдання.

Не подавайте страви, що провокують.  Морозиво, наприклад, не всім дітям можна істи. Заздалегідь дізнайтеся у батьків, які продукти не можна їсти вашим маленьким гостям, і просто не готуйте їх на святковий стіл, щоб запобігті неприємностей, наприклад, алергійної реакції.

Розважальна програма

Обов’язково підготуйте розваги для дітей. Ви можете запросити професійного ведучого, але можна зробити все самотужки. Проведення ігрової програми вдома не потребує якоїсь складної підготовки. Діти люблять розваги і з задоволенням будуть гратися в прості піжмурки, розгадувати загадки, «шукати клад», користуючись підказками-конкурсами. Але якщо хтось з батьків перевтілиться у якогось казкового героя — Карлсона, Бабу-Ягу, тощо, свято стане набагато веселішим.

Підготуйте для дітей показ мультфільмів. Для цього заздалегідь підключить до телевізора компьютер або DVD-плеєр і покажіть своїм маленьким гостям мультфільми онлайн, або фільмі з DVD-дисків. Якщо діти-гості різного віку, підберіть кінопрограму ретельно. Вона повинна бути цікавою і малюкам, і діткам більш старшого віку.

Дитячий день народження вдомаЩе одна проста у виконанні розвага — це імпровізований дитячий концерт. Діти з задоволенням співають, читають вірші, розігрують сценки, займаються пародіюванням знаменитостей. Діти дуже полюбляють перевдягатися та перевтилюватися. Можна заздалегідь підготувати реквізит, костюми, музичний супровід, трошки попрацювати з маленькими артистами і незабутні хвилини радості від незвичайного концерту вам забезпечені.

Головне в організації дитячих свят, це розумна зміна занять за видом активності: більш енергійні розваги повинні змінюватися спокійними. Після недовгого святкового столу — рухливі ігри, потім мультики, знову ігри, десертний стіл… Кожна частина не більше 20-30 хвилин.

Якщо святкові дитДитячий день народження вдомаячий і дорослий столи не сумісні, то розважальна програма тільки стане значно цікавішою і веселішою, якщо до дітей приєднаються дорослі. Особливо це допоможе, якщо діти на святі — різного віку.

Подарунки

Постарайтеся бути поряд с іменинником під час вручення іншими дітьми подарунків. Приймайте будь-який подарунок з радістю, розглядайте його і дякуйте гостю щиро. Привчайте свою дитину бути уважною до інших і вдячною.

Фото і відео

Не забудьте зафільмувати свято і зробити кілька фотографій. Запросіть професійного оператора, обо зробіть це самі.

Важливо

  • Відмовтеся від всіх небезпечних складових свята — справжніх свічок на торті, фейєрверків, ризикованих ігор… Пам’ятайте, що безпека дітей повинна бути на першому місці!
  • Не залишайте дітей без нагляду навіть на кілька хвилин. Якщо треба, залучіть дорослих гостей собі на допомогу.

Якщо ви скористуєтеся нашими порадами і ретельно підготуєтеся до свята, воно залишиться надовго у пам’яті вашої дитини, як один з чудових, яскравих днів дитинства.